LIPTOV - lyžovanie, dovolenka, Silvester

Demänovská Dolina

Demänovská dolina patrí medzi najznámejšie a najkrajšie doliny Nízkych Tatier. Jej dĺžka je približne 15 kilometrov a je hlavným centrom turistického ruchu Nízkych Tatier. Už v dávnych dobách lákala Demänovská dolina turistov. Zo začiatku to boli krásy Demänovských jaskýň, ako boli Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Centrum doliny slúži pre rozvoj športu, turistiky, rekreácie i lyžovania. Demänovská Dolina je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, kde popri krajinárskych a estetických hodnotách je najcennejší Demänovský kras a Vrbické pleso. Okrem toho je v doline vybudovaná sieť turistických chodníkov. Turistická oblasť Demänovská dolina sa delí ešte na miestne časti: Tri studničky, Jaskyne, Lúčky, Repiská, Jasná.

Kvôli prírodným danostiam doliny je tu možné vykonávať rôzne druhy horských športov, kde si môžete vybrať oblasť podľa svojich možností. V doline sa nachádza ideálne lyžiarske stredisko – Jasná. Je to dominanta na čele s Chopkom. Klient tu nájde kabínkovú lanovku, ďalších 5 sedačkových lanoviek, 17 lyžiarskych vlekov, 25 km upravených svahov a zjazdových tratí, ako aj 30 km terénov s možnosťou rekreačného lyžovania.

Každý návštevník, ktorý navštívi Demänovskú dolinu sa môže ubytovať v množstve ubytovacích zariadení ako sú hotely, penzióny, apartmány alebo chaty v prírode. Závisí od náročnosti návštevníka. Okrem športového vyžitia je možnosť navštíviť wellness a rekreačné zariadenia, ktoré sú v blízkosti ako je napr. Kúpele Lúčky pri Ružomberku, Bešeňová, Aquapark Tatralandia a pod. Návštevníci, ktorí sa chcú venovať športu môžu využiť čas na turistiku a prejsť Ďumbier, Ďereše, Vrbické Pleso, Poľanu, Krakovú hoľu a mnoho iných turistických trás.

 

Liptov, ubytovanie Liptov, chaty Liptov, chalupy Liptov, apartmány Liptov, dovolenka Liptov, silvester Liptov, lyžovanie, Jasná, Nízke Tatry, Demänovská Dolina, aquapark Tatralandia, Thermal Park Bešeňová

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode